گوگل Jaiku را هم خرید!!

موتور جستجوی گوگل هر روز در حال گسترش است و همه روزه خدماتی جدید به خدمات خود اضافه می کند این بار گوگل سایت Jaiku که جزو سایت های میکروبلاگینگ و رقیب توییتر می باشد خرید .

جایکو سایتی برای ارسال پست در حد 140 حرف ( در حد پیام کوتاه ) مبتنی بر وب و یا از طریق موبایل است که علاوه برآن امکان افزودن خروجی وبلاگ ها و سایت ها را نیز دارا می باشد و به مانند توییتر وپاونس دارای برنامه ها و سایت های کمکی می باشد .البته ناگفته نماند محیط کاربری جایکو نسبت به توییتر جذابتر است اما توییتر به دلیل نوآوری کماکان بین کاربران محبوبتر است ،حال باید دید با ملحق شدن Jaiku به Google چه تغییراتی در ساختار جایکو بوجود خواهد آمد و دراین بین توییتر که عرصه رقابت با سایت های مشابه بر آن تنگتر شده آیا میتواند مانند گذشته محبوب باشد؟

ناگفته نماند گوگل پس از خرید Zingku در حال تکمیل پازل خدمات مبتنی بر موبایل خود است و با خرید جایکو امکان وبلاگ نویسی توسط موبایل را برای کاربرانش تسهیل میکند.

از مبلغ مورد معامله خبری منتشر نشده اما گویا قبلا مسئولان گوگل یک پیشنهاد 5 میلیون دلاری را به موسسان توییتر برای ملحق شدن به گوگل ارایه داده اند.

/ 0 نظر / 10 بازدید