هوشمندان فرازمینی را با این ابزار جستجو می کنند + عکس

هوشمندان فرازمینی را با این ابزار جستجو می کنند + عکس موثرترین روش جستجوی هوشمندان فرازمینی، ردیابی علایم رادیویی آنهاست. دانشجویان پروژه ستی نیز بخشی از آموزش سخت و البته مفرح خود را به بهبود الگوریتم های جستجو و تصحیح نرم افزارهای پروژه شان می گذرانند.

موثرترین روش جستجوی هوشمندان فرازمینی، ردیابی علایم رادیویی آنهاست. دانشجویان پروژه ستی نیز بخشی از آموزش سخت و البته مفرح خود را به بهبود الگوریتم های جستجو و تصحیح نرم افزارهای پروژه شان می گذرانند.

خیلی ها فکر می کنند فعالیت های دانشگاهی به حضور در کلاس های خسته کننده درسی و حل معادلات ریاضی پیچیده روی صفحات کاغذ خلاصه می شود، اما مجله پاپ ساینس در بازدیدی از بزرگ ترین دانشگاه های جهان، گزارشی از هیجان انگیزترین آزمایشگاه های آن ها فراهم کرده که شور و شوق در گوشه و کنار آن موج می زند.

گزارش امروز در مورد جستجوی هوش فرازمینی در دانشگاه برکلی کالیفرنیا است.

 

 

حرفه: شکارچی بیگانگان

هدف آموزش: خلق نرم افزاری که به دنبال موجودات فضایی بگردد

این برنامه از SETI@home استفاده می کند، ابرکامپیوتری که با استفاده از توان محاسباتی میلیون ها کامپیوتر شخصی معمولی در سراسر دنیای اینترنت کار می کند.

این ابرکامپیوتر داده ها را از رادیوتلسکوپ هایی که به دنبال نشانه های حیات هوشمند فرازمینی می گردند گرفته و پردازش می کند.

دانشجویان پروژه ستی در برکلی به بهبود الگوریتم های جستجو و تصحیح نرم افزاری که تمام کامپیوترها را به هم متصل می کند، کمک می کنند.

/ 0 نظر / 11 بازدید